Červenec 2014

I want it all, so I get it all

7. července 2014 v 12:39 | Tezza |  Přemýšlím

Někdy mě opravdu překvapuje přístup ostatních lidí, přesně vystižen touto písničkou:
,,Decisions, but I want it all so I get it all, I wanna eat the whole cake. I'm not sharing, I'm not sharing. You should have learned how to bake.''
Upřímně, ani nevím, co sleduji tímto článkem. Jen prostě už bylo načase přidat nějaký příspěvek a tak jednoduše napíšu pár breptů o faktu, na který poukazuje tato píseň.

Nemám ráda lidi, kteří si jdou striktně za svým cílem, po cestě podkopávají jiným lidem nohy, jen aby se do cíle dostali co nejdříve, a vůbec jim to nevadí. Navíc třeba někoho využijí a ani mu pomoc neopětují. To se přece nedělá. S takovými lidmi já nevycházím, a nikdy asi nebudu. Protože jestliže někomu nezáleží na ostatních, proč by někomu jinému mělo záležet na něm? On si vystačí sám, nebo alespoň jeho přístup k ničemu jinému nevede. Jsou lidé, kteří se změní, ale někteří tak zůstanou do konce života. A má vůbec cenu jim pomáhat? Asi ano. Jenže jak, to opravdu nevím. Nakonec to rozhodnutí změnit se stejně bude muset přijít od nich, z jejich srdce, a bude muset být myšleno upřímně a bez očekávání jakýchkoli odměn či zisků. Jenže který 'hamoun' tohle dokáže? Možná žádný. A ti, co to dokážou, možná ve skutečnosti měli jen masku hamouna, kdežto v srdci byli sdílní a moudří.

Já prostě fakt nevím.

Má vůbec cenu snažit se změnit jiného člověka, je to správné? Přece každý jsme nějaký a i když nám to třeba připadá jako pomoc a jednáme nesobecky, přijde to tak i jim?
Možná jen ten, kdo vymaže všechny své chyby, má právo měnit ostatní. Toho jsem zastánce já. Tudíž nikdo nemá tu moc. Chyby jsou v každém z nás a ať se snažíme jakkoli, NIKDY nebudeme dokonalí. Něčí chyby jsou větší a nápaditější, jiní své nedostatky pečlivě a úspěšně skrývají.

Ale řídit se heslem: ,,I want it all, so I get it all,'' je pěkná blbost.
~Tezz