Endless questions

24. června 2015 v 21:20 | Tezza
Co jsou všechny naše problémy ve srovnání s Vesmírem?

Miluji pozorování Měsíce a hvězd. Miluji pozorování Vesmíru a přemítání nad tím, co vše se tam skrývá. Tak moc chci vidět Zemi z výšky! Vidět Měsíc zblízka, sálající Slunce uprostřed nekonečné tmy... Musí to být úžasný pohled.
Již odmalička mě fascinuje obloha a co je dál a dál za ní. Nezáleží mi ani tolik na tom, jestli existují jiné planety s životem... Ne, na tom mi nezáleží vůbec. Jediné, co mě zajímá, je nekonečnost Vesmíru a ta spousta otázek! Kde je prvopočátek toho všeho? KDO je prvopočátek toho všeho? Je Vesmír nekonečný? Co vše za útvary v něm je? Kdo, co je vlastně Vesmír?
Oh god. Jen přemýšlení nad tím mě uvádí do šíleného stavu - myšlenky mi létají sem a tam, napadají mne stovky otázek.
A pak přijde uklidnění. Nejspíš to nikdy nezjistím, ani se mi nikdy nesplní mé touhy vidět to všechno - však ani do Vesmíru nikdy nevyletím, natož, abych ho celý křížem krážem procestovala.
Ale nejde mi čistě o vědeckou stránku - to je vlastně to poslední, o co mi jde. Jde mi o to duchovno... Věřím v Zákon přitažlivosti, a tak mne zajímá, co vlastně má s tím všechno společného? Vesmír je vlastně jeden velký otazník, neznámo, nekonečno, věčnost. Zjišťuji, že vlastně své otázky ani nedokážu dost dobře formulovat.
Nechápu to.
Co je proti Vesmíru náš svět? Nic. Doslova a do písmene NIC.
Naše problémy jsou nic, smítko prachu v atmosféře, nemají smysl. To, že dostanu špatnou známku ve škole, pohádám se s kamarádkou nebo se rozejdu s klukem nic neovlivní. Ale zároveň to ovlivní všechno, protože je vše tak dokonale provázané.
Tak se ptám, a tím zakončím tento nic neříkající článek plný zmatených blábolů -
Co vlastně jsme? Kde jsme?
Protože je mi jasné, že nevíme absolutně nic.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama