Proč nedosahuji svých cílů?

2. června 2015 v 17:49 | Tezza |  Přemýšlím
V mém životě mám momentálně hodně cílů. Začít sportovat - běhat, jezdit na kole, zhubnout, naučit se parádně fotit a hrát na kytaru, mít výborný prospěch ve škole (což se mi víceméně daří, uff) a udržovat si motivaci a kreativního ducha pro psaní na blog. Taky bych chtěla začít dělat poledance nebo pole fitness. Zdá se ale, že krmě té školy mi nic jiného nevychází. Proč? Protože je mi ,,divné je uskutečnit.'' Sním si o nich, ale když by mohlo dojít k přiblížení cíle, dstanu strach a vycouvu. Proč? Nemám tušení. Každopádně momentálně něco ke zlepšení jedné z těch věcí - blogu - dělám. Dobrý!

Tady je tedy moje diagnóza - žiji ve dvou světech - v realitě a ve snu. Jak se tak nad tím zamýšlím, ani vlastně nevím, ve kterém z těchto světů trávím více času. Realita je celkem snadno vysvětlitelná. Ale co se děje v mém snovém světě? Vlastně se střídají dva stavy - když si plánuji, jak dosáhnu svých cílů, a když si představuji, že už jsem jich dosáhla. A právě ta druhá možnost odpovídá většině případů. A tak vlastně klamu sama sebe. Aniž bych chtěla, získávám představu, že už je hotovo, cílů jsem dosáhla, a není třeba na nich dále pracovat. A možná právě prot nejsem schopna s nimi hnout. Další aspekt, proč možná nedokážu začít a udržet si ty návyky, které bych chtěla, a učinit je pravidelnými, je ten, že taky moc nemám kdy je naplňovat. Škola - gymnázium, kde se po nás chtějí opravdu koňskou (otrockou, chcete-li) dřinu. A o víkendech práce. Nebo jsou to jen výmluvy a kdybych opravdu něčeho chtěla dosáhnout, tak by mi tyto ,,překážky'' vlatně žádný problém nečinily?

Je to celé jeden velký zmatek, sama v sobě se nevyznám.
A ač možná tento článek taky moc nedával hlavu a patu, trošku jsem se pokusila zformulovat své pocity - tak doufám, že jste je z toho aspoň trochu pochopili. :)

A já se loučím.
~T
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mič Mič | Web | 2. června 2015 v 18:03 | Reagovat

Hmmm, ja to mám presne tak isto.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama