Přemotivovaná?

19. ledna 2016 v 22:59 | Tezza |  Denní zprávy
Ach, tenhle článek prostě napsat musím.
Dnes jsem strávila přes 2 hodiny zkoumáním různých Britských univerzit. Jsem sice teprve ve druháku, ale už mám silné nutkání mít představu o tom, jak bude má budoucnost vypadat. Děsí mne, že nevím, jaký obor chci studovat.
Vím jedno - chci studovat ve Velké Británii něco, co mě bude bavit, a budu v tom dobrá.
Jak jsem si tak procházela různé kurzy, začala jsem také zároveň přemýšlet o tom, co by mne mohlo bavit. A ač to přiznávám až teď, celý svůj krátký život jsem byla skeptická vůči mediální a grafické tvorbě. Že z toho není dost peněz a dneska to dělá každej. To možná sice ano, ale přeci - když si vyberu něco, do čeho dám srdce a budu to milovat, budu v tom přeci dobrá alespoň průměrně (nemluvě o tom, že moje maminka je výborná designérka a výtvarnice, takže po ní přeci něco musím mít v krvi, ne?). A navíc - stejně, nejsem nutně vázána na obor, který vystuduji na vysoké. Bůhví, co mi život přichystá. Jeden cíl už mám, a k tomu vlastně nepotřebuji moc vystudváno - vlastně nic. Ale nechám si ho zatím pr sebe. Další cíl, o který se ale podělím, je cestování. Mé srdce mě táhne za všemy cizími kraji, chci poznávat jejich kulturu, povahu, krásy přírody. Chci to všechno vyfotit, zapsat a ZAŽÍT. Možná by se tedy v tu chvíli nabízelo, mít nějaký časopis, do kterého bych to mohla psát, no ne?

Shrnu tedy závěry, ke kterým jsem dnes došla.
1) chci stoprocentně studovat ve Velké Británii (to jsem ale věděla teda už dřív)
2) chci cestovat (to už jsem taky věděla)
3) budu přemýšlet o mediálně a graficky zaměřeném oboru
4) začnu více fotit
5) začnu se více věnovat blogu a Youtube
6) začnu zase po dlouhé odmlce dělat počítačovou grafiku. Budu si zkoušet různé druhy praci, od plakátů, webových stránek, pozvánek, stránek a obálek časopisů, až po obrazy na zeď, motivy na nábytek a podobně. Uvidíme, co se mi podaří!

Každopádně započínám mou cestu, kdy budu konečně něco dělat, nebudu pořád jen přemýšlet.
Začínám tvořit.
Začínám dělat.
Jdu do toho po hlavě.
Už se nebojím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama